Mano krepšelis

Patarimai

Naudingi patarimai, besinaudojantiems mūsų teikiama produkcija.

KAIP IŠSIRINKTI JUMS TINKAMĄ ĮRANGĄ?

          Tai tikrai nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio ir sakyti, kad vienas ar kitas modelis tiko „Petro“ įmonei, tai tiks ir man, nevisada galima. Todėl, renkantis įrangą, kuri Jums turės ištikimai tarnauti ne vienerius metus, būtina atsižvelgti į kelis svarbius kriterijus.

          Pirmiausiai reikia atsakyti sau į keletą esminių klausimų:

          1.      Kokių funkcijų man reikia? Tik spausdinti, tik kopijuoti, tik skenuoti ar siūsti bei gauti faksus. O gal reikia kelių funkcijų?

          Tą būtina žinoti, kadangi kai kurie įrenginiai atlieka po vieną funkciją, kai kurie gali atlikti kelias, į kai kuriuos galima papildomai, eksploatacijos eigoje įdėti vieną ar kitą priedą ir taip padidinti funkcionalumą, o kai kurie gaminiai tokios galimybės neturi...Todėl atsakant į šį klausimą būtina galvoti pragmatiškai, t.y. ko man reikia būtinai dabar, ko man gali prireikti ateityje ir ar bus galimybė tai turėti?

          2.      Kokio formato dokumentus aš spausdinsiu, kopijuosiu ir/ar skenuosiu. Reikia A3 ar pilnai pakanka ir A4 formato?

          Lengvai atsakomas klausimas, tiesiog reikia turėti galvoje, kad turėdamas A3 formato įrenginį, visada galiu dirbti ir su A4, bet ne atvirkščiai...:)

          3.      Ar man reikia spalvinio įrenginio, ar kasdieniniam darbui pakaks ir juodai/baltus dokumentus gaminančio aparato?

          Žinoma, kad spalviniu įrenginiu atspausdintas dokumentas (įmonės firminios blankas, pasiūlymas ar pan.) atrodys gerokai mielesnis akiai tiek Jums, tiek Jūsų klientui, tačiau kopijos/spaudo savikaina bus gerokai didesnė, nors šiuolaikiniai spalviniai įrenginiai juodai/baltų, nespalvinių kopijų/spaudų savikainą tikrai gali „išspausti“ gerą, t.y. tokią pačią arba bent jau labai panašią kaip ir nespalviniai. Juo labiau, kad spalvinių spaudų kiekį, daugumoje atvejų, galima reguliuoti labai paprastai, naudojantis tik pačiame įrenginyje esančiais nustatymais (kai kuriems vartotojams apskritai neleisti spausdinti spalvotų dokumentų, nustatyti, kad pagal nutylėjimą būtų spausdinami juodai/balti dokumentai, o spalviniai tik esant poreikiui ir pan.)

          4.      Kiek kopijų/spaudų per mėnesį apytiksliai bus atliekama su naujuoju įrenginiu?

          Tai labai svarbus klausimas, kadangi jis gali visiškai pakeisti antrojo klausimo pasirinkimą. Esmė tame, kad bevei visais atvejais, spausdinti mažu įrenginiu (A4 formato) yra brangiau, nei didesniu (A3 formato). Kartais gali nutikti taip, kad nors ir pakanka įrenginio, kurio maksimalus popieriaus formatas yra A4, jis yra salyginai nebrangus, bet numatytas apkrovimas jam pvz. 25 000 kopijų/spaudų, o spaudo savikaina pvz. 4 ct. Suskaičiuoti nesunku, kad jo eksploatacijai per mėnesį turėsite skirti 1000 lt. Gal tokiu atveju labiau apsimoka turėti didesnį įrenginį (A3 formato), kuris bus brangesnis, bet jo spaudo savikaina bus 2 ct. ir Jūs kiekvieną mėnesį išleisite 500 lt. mažiau...Vertinant, kad įrenginys turėtų tarnauti bent 4 metus, suma susidaro įspūdinga – 24 000 lt.  

          5.      Kokį apytiksliai biudžetą esu suplanavęs naujajam pirkiniui?

          Geras, pigiai ir greitai? Taip nebūna...Tiesiog už turimas investicijas, turėtumėte gauti maksimalią naudą.

          6.      Apskritai, ar noriu pirkti, ar labiau priimtina nuoma?

          Tai labai individualus klausimas, vieni perka ir naudoja kaip jiems patinka (ypač mažus, nebrangius įrenginius), kiti įrangą nuomojasi. Ir vienas, ir kitas variantas turi savų privalumų, tačiau nuomos privalumus norėčiau detalizuoti:

                    a)     Nereikia pradinių investicijų – taupomos apyvartinės lėšos, kurios gali būti naudojamos tiesioginei įmonės veiklai.
                    b)     Neapkraunate savo įmonės balanso - nėra ilgalaikio turto, jo nereikia apskaityti, amortizuoti ir t.t. Taip supaprastinate ir palengvinate buhalterijos darbą.
                    c)      Kontroliuojate išlaidas – beveik tiksliai žinote, kiek išlaidų susidarys per mėnesį, mokate tik už realiai atliktas kopijas/spaudus, neturite jokių neplanuotų išlaidų (pvz. rimčiau sugedus įrangai).
                    d)     Visada turite planą „B“ – bet kada galite nutraukti nuomos sutartį arba išsinuoti kitą įrangą, jeigu staiga pasikeitė poreikiai.
                    e)      Paprastas įrangos administravimas – nereikia atskirai rūpintis ekploatacinių medžiagų tiekimu, ieškoti kas atliks remontą ar aptarnavimą. Nepriekaištingas įrangos darbas – nuomotojo rūpestis. Savo darbuotojų sutaupytą laiką kur kas produktyviau galima panaudoti tiesioginėje įmonės veikloje.